Це ендоскопічне обстеження, що дозволяє лікареві детально оглянути слизову оболонку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку) за допомогою гнучкого ендоскопа невеликого діаметра, що вводиться в шлунок через рот та стравохід.
Наші моделі ендоскопів оснащені відеокамерами, за допомогою яких вдається отримати на екрані зображення високої розділової здатності. Завдяки цій можливості вдається розглянути найдрібніші структури слизової оболонки та визначити проблемні ділянки. Це дозволяє виявляти захворювання на ранніх стадіях і вчасно проводити лікування і профілактику. Відеозапис дає можливість (в разі необхідності) проводити консультації з різними фахівцями, в тому числі і закордонними, не завдаючи пацієнтові додаткових незручностей.
Лікар повинен бути в курсі всіх хронічних захворювань пацієнта, алергії на лікарські засоби. Обстеження проводиться тільки натщесерце. Вечеря повинна бути максимально легкою. Зазвичай процедура проходить в першій половині дня. Якщо вона виконується у вечірній час, то можливий легкий сніданок. Для зниження неприємних відчуттів і блокування блювотного рефлексу, на корінь язика розпорошується анестетик.
Ми намагаємося проводити процедури згідно призначеного часу. Але іноді процедура перед вами займає більше часу, ніж очікується, затримуючи початок проведення вашого дослідження. Поставтеся будь ласка до цього з розумінням. У разі затримки ми попередимо вас і постараємося мінімізувати час очікування.

На початку вашого візиту лікар-ендоскопіст обговорить процедуру і відповість на будь-які питання. Будь ласка, не соромтеся питати про все, що вас турбує щодо обстеження.

Якщо у вас є зубні протези, їх необхідно зняти безпосередньо перед процедурою.

Для уникнення пошкодження апарату і вільного його просування, використовується пластиковий загубник.

Гастроскопія проводиться в положенні лежачи на лівому боці. Лікар під візуальним контролем підведе ендоскоп до входу в стравохід і попросить вас зробити ковток для більш плавного введення. Після цього ковтальні рухи робити не потрібно, тому що вони можуть провокувати блювотні спазми. Ендоскоп не заважає дихати, спокійне рівне дихання сприяє більш плавному просуванню апарату.
 
Щоб знизити потяг до блювання, людина повинна зберігати спокій і глибоко дихати. Ендоскопом надходить повітря, яке дозволяє розправити складки органів. На екрані фахівець переглядає зображення, оцінює стан стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. В процесі обстеження можуть виконуватися додаткові маніпуляції - видалення поліпів, введення препаратів, зупинка кровотеч. За допомогою спеціальних приладів може вилучатися матеріал для біопсії і подальшого дослідження. Після виконання процедур ендоскоп повільно витягується.

​В яких випадках призначають ЕФГДС?

​​

 • чорний рідкий стілець або блювота з кров'ю

 • регургітація (відрижка) їжі

 • швидке відчуття переповнення в шлунку під час приймання їжі

 • біль або дискомфорт у верхніх відділах живота, за грудиною

 • печія, нудота, блювота, дискомфорт при ковтанні

 • анемія (зниження гемоглобіну в крові)

 • труднощі ковтання

 • безпричинна втрата ваги тіла

 • тривале приймання антикоагулянтів (для виключення ерозивно-виразкових уражень)

 • цироз печінки (для раннього виявлення варикозного розширення вен стравоходу)

 • хвороба Крона

 • контроль після видалення поліпів і пухлин

 • обтяжена онкологічна спадковість

 • перед хірургічними операціями

Гастроскопія

Езофагогастродуоденоскопія

ЕФГДС

Читайте додатково:

Helicobacter pylori. Значна частина хвороб шлунка є, як не дивно, інфекційними захворюванням. Викликаються вони ...