Міфи про колоноскопію:

У кожного є причини побоюватись колоноскопії. Часто це базується на нерозумінні - як про процедуру так і про рак товстої кишки, говорить Керол А. Берк, доктор медичних наук, директор Центру поліпів кишечника та профілактики раку в Інституті травних захворювань Клівлендської клініки.

Люди не можуть зрозуміти, що рак товстої кишки є одним з таких, що...

НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ

Твоє здоров’я – чисте повітря, вода і їжа. Вставай вранці з радістю, лягай спати з посмішкою. Ти радієш, посміхаєшся – значить, ти здоровий. Не лікуй хворобу, лікуй своє життя, живи за законами природи, розуму. Коли немає здоров’я, мовчить мудрість, не може розквітнути мистецтво, не грають сили, марне багатство і безсилий розум.

 

Геродот Галікарнаський 

(484 – 425 до н.е.) 

давньогрецький історик

Helicobacter pilory - невидимий ворог.

Значна частина хвороб шлунка (гастрит, виразки шлунка i дванадцятипалої кишки, пухлини шлунка) є, як не дивно, інфекційними захворюванням. Викликаються вони бактерiєю Helicobacter pylori.

H. pylori було виявлено ще в 1875 роцi, проте її роль у виникненнi гастриту i виразок шлунка було доведено аж в 1983 роцi. В 2005 роцi Робін Воррен і Баррі Маршалл отримали за цю роботу Нобелiвську премiю...

Болить живіт? 

Болі в животі виникають при різних захворюваннях і станах. У більшості випадків біль в області живота обумовлюється цілком звичайними причинами, наприклад, емоційними розладами, переїданням або грипом. Однак подібні больові симптоми можуть бути спровоковані важчими захворюваннями.

Закреп (запор)

клінічний синдром, який проявляється випорожненням кишківника рідше 3 разів на тиждень. Ознаками закрепу є також необхідність натужуватися більше ніж 25% часу дефекації, збільшення густини та зменшення кількості калових мас, відчуття неповного спорожнення кишківника.