Ультразвукова

діагностика

Завдяки своїй доступності, високій інформативності, відсутності променевого навантаження УЗД займає одне з провідних місць серед променевих методів діагностики. Це неінвазивний метод діагностики захворювань різних органів і систем організму. На сучасному етапі ультразвукове дослідження - скринінгова методика, яка може виявити захворювання на доклінічній стадії захворювання, тобто при відсутності скарг у пацієнта. Рання діагностика дозволяє проводити найбільш ефективне лікування. У пацієнтів з клінічними симптомами УЗД проводиться як діагностичний, так і уточнюючий метод. Успішна ультразвукова діагностика найефективніша при вмілому поєднанні сучасного діагностичного обладнання та висококваліфікованого персоналу.
Особливості УЗ діагностики
 
 
доступності, високій інформативності, відсутності променевого навантаження УЗД займає одне з провідних місць серед променевих методів діагностики. Це неінвазивний метод діагностики захворювань різних органів і систем організму. На сучасному етапі ультразвукове дослідження - скринінгова методика, яка може виявити захворювання на доклінічній стадії захворювання, тобто при відсутності скарг у пацієнта. Рання діагностика дозволяє проводити найбільш ефективне лікування. У пацієнтів з клінічними симптомами УЗД проводиться як діагностичний, так і уточнюючий метод. Успішна ультразвукова діагностика найефективніша при вмілому поєднанні сучасного діагностичного обладнання та висококваліфікованого персоналу.

Маловідомі факти про ультразвуковий апарат

  • Люди не можуть чути ультразвукові хвилі, оскільки вони мають високу частоту, але собаки та коти можуть!

  • Ультразвук є формою механічної енергії, а не електричної. 

  • Візуалізація ультразвуком відбувається в послідовності з трьох етапів - виробляючи звукову хвилю, приймаючи відлуння і, нарешті, інтерпретуючи їх.

  • Ультразвук із його неінвазивним та неіонізуючим випромінюванням є безпечним та не має відомих побічних ефектів, на відміну від інших методів візуалізації. Тому це найбільш улюблена технологія візуалізації у більшості випадків діагностики.

  • Один з найменших ультразвукових перетворювачів настільки малий, що може поміститися в кровоносну судину.

  • Гель, що використовується під час УЗД, повинен забезпечити більш щільний зв’язок між шкірою та датчиком, забезпечуючи таким чином більш точне зчитування. 

Читайте додатково:

Helicobacter pylori. Значна частина хвороб шлунка є, як не дивно, інфекційними захворюванням. Викликаються вони ...